5131772 (98+)

تماس براي مشاوره رايگان


برنامه ۱۹۰ استرالیا

در بین ویزاهای کار استرالیا، ویزای 190 استرالیا بعنوان ویزای کار اقامت دائم شناخته میشود که امتیاز لازم برای ویزای کار استرالیا را به کمک اخذ اسپانسرشیپ ایالتی / منطقه ای بدست می آورد. ویزای 190 استرالیا معمولا جایگزین مناسبی در مقایسه با ویزای اقامت دائم 189 میباشد این ویزا نیز دارای حداقل امتیاز لازم برای دریافت میباشد و هر رشته مندرج در لیست مشاغل مورد نیاز استرالیا بصورت جداگانه دارای حداقل امتیاز لازم برای برای دریافت ویزای 190 میباشد، هر چند بصورت پیش فرض امتیازی بین 60 الی 65 را میتوان در نظر گرفت اما هر ساله با تکمیل ظرفیت بعضی از رشته های مورد نیاز، اداره مهاجرت اقدام به افزایش حداقل امتیاز مورد نیاز مینماید. بر اساس سیستم امتیازبندی مهاجرت کاری به استرالیا در صورتی که بتوانید حداقل امتیاز لازم را بعنوان فرد متخصص و با مهارت در رشته خود اخذ نمایید، میزان موفقیت شما در اخذ ویزای 190 بالا خواهد بود.

Lorem ipsum…

اقامت دائم استرالیا از طریق ویزای ۱۹۰ به افرادی تعلق می گیرد که مایلند از طریق نیروی کار و به همراه خانواده به استرالیا مهاجرت کرده و با اخذ اقامت دائم استرالیا از بدو ورود، در این کشور زندگی، کار و تحصیل کنند.

هر کدام از ایالت های استرالیا لیست مشاغلی را ارایه و منتشر کرده اند که اگرشغل شما درلیست مربوطه باشد می توانید مدارک خود را به آن ایالت ارسال کنید واز آنها اسپانسرشیپ دریافت کنید. بعد از قبولی در EOI و گرفتن دعوتنامه باید ظرف مدت ۶۰ روز در سایت اداره مهاجرت استرالیا پرونده خود را برای درخواست این ویزا ثبت نمایید.ضمنا متقاضی ودیگر افراد پرونده ی او از سلامت وپیشینه ی خوبی برخوردار باشند. نکته : منظور از اسپانسرشیپ ایالتی گرفتن کار یا کارفرما نیست و تنها ایالت به شما ۵ امتیاز می دهد. باید بدانیم ایالت های استرالیا بی دلیل چنین کمکی (۵ امتیاز) را به مهاجران نمی کنند بلکه از مهاجران انتظار دارند که در قبال این کمک مهاجر دو سال اول ورودش به استرالیا را در آن ایالت که اسپانسرش شده کار و زندگی کند.

اسپانسر شدن در روند ویزای ۱۹۰ به مجموع امتیاز شخص متقاضی ۵ امتیاز اضافه اهدا میکند (در صورتی که برای ویزای ۱۸۹ با کمبود امتیاز مواجه شده باشید)

برای اقدام جهت اخذ ویزای ۱۹۰ استرالیا، متقاضی باید شرایط زیر را دارا باشد:
۱٫ سن متقاضی در زمان ارسال دعوت نامه زیر ۴۵ سال باشد
۲٫ در زمینه زبان در سه سال گذشته، یکی از شروط زیر را داشته باشد:
o در چهار مهارت آیلتس، حداقل نمره ی ۶ یا معادل آن را کسب کرده باشد
o در مهارت های تافل، برای گوش کردن ۱۲ امتیاز، برای خواندن ۱۳ امتیاز، برای نوشتن ۲۱ امتیاز و برای صحبت کردن ۱۸ امتیاز کسب کرده باشد
o از اول ژانویه ۲۰۱۵ در امتحان CAE شرکت کرده و در مجموع امتیاز ۱۶۹ به دست آورده باشد
۳٫ در یکی از شغل های ایالتی مورد نیاز دولت استرالیا، در خواست خود را ارائه دهد و یک اسپانیر ایالتی داشته باشد
۴٫ ارزیابی مدارک: با ارایه مدارک تحصیلی شغلی به یکی از مراکز ارزیابی شغلی تعیین شده، تاییدیه لازم را تهیه نماید
۵٫ طبق جدول امتیاز مهاجرت به استرالیا، حداقل ۶۰ امتیاز داشته باشد
شرایط فوق، شرایطی است کلی برای متقاضی. اگرچه، وی باید شرایط اختصاصی ایالت اسپانسر کننده را نیز دارا باشد. برای اطلاع از شرایط دولت هر یک از ایالت ها، به صفحات زیر رجوع کنید. هر ایالت شرایط خاص خود را دارد،لیست رشته، سابقه کار و زبان بسته به هرایالت متفاوت است.
همچنین می توانید با پرکردن فرم ارزیابی این امکان را به ما بدهید تا با بررسی دقیق ترشرایط شما را برای دریافت اسپانسر ایالتی ۱۹۰ جویا باشیم.


افرادی که از طریق ویزای ۱۹۰ به استرالیا مهاجرت می کنند Permanent Resident نامیده می شوند و می توانند:
– اقامت مادام العمر و زندگی و کار وتحصیل نا محدود در استرالیا
– برخورداری از مزایای شهروندی کامل استرالیا مانند یک شهروند استرالیایی از بدو ورود به استرالیا
– تخفیف در پرداخت شهریه دانشگاهی تا ۹۰ در صد و دریافت کمک هزینه ی تحصیلی
– استفاده و بهره مندی از حقوق بیکاری وبازنشستگی
– برخورداری از بیمه درمان رایگان
– امکان تحصیل و سرمایه گذاری
– بهره مندی سایر اعضای خانواده از مزایای این نوع ویزا

– مدارک شناسایی (شناسنامه و پاسپورت)
– مدرک زبان انگلیسی
– مدرک پرداخت هزینه
– عقدنامه در صورت تاهل
– کارت پایان خدمت برای آقایان
– عکس
– سابقه کاری حداقل ۱ سال به صورت تمام وقت در ۲ سال گذشته
– کلیه شواهد کاری مانند قراردادها، پرداخت ها، مالیات و….
– گواهی اشتغال به کار با ذکر زمان، مقام، وظایف و حقوق با جزییات در سربرگ رسمی شرکت با امضای مدیر مربوط مهمور به مهر شرکت
– فیش حقوقی بویژه در مشاغل دولتی
– تمامی مدارک تحصیلی، دییلم ها، دوره ها و به طور کل هر مدرک و نشانی که به اثبات صلاحیت کاری فرد کمک می کند
– گواهی های سلامت متقاضی و همراهان و گواهی سوپیشینه

مرحله اول : انتخاب مهارت و رشته از لیست
رشته مناسب با تخصص خود را از لیست جدید مشاغل مورد نیاز استرالیا ۲۰۱۷ انتخاب نمائید. انتخاب کد رشته بسیار حساس و تخصصی می باشد. در موارد زیادی مشاهده شده است که افراد بدون آگاهی و تنها بدلیل شباهت رشته تحصیلی با رشته کاری کد رشته ای را انتخاب کرده اند که شرایط ایالت ها و امتیاز لازم برای دعوت نامه مناسب نبوده است.
مرحله ۲: امتیاز شماری، آری یا خیر!
در این مرحله امتیاز مهارت های شما شمارش می شود و درصورتی که ۶۵ امتیاز داشته باشید می توانید برای دریافت ویزا اقدام نمائید، امتیاز شامل سن، مهارت زبان، مدرک تحصیلی، سابقه کار و سایر موارد می باشد.
مرحله ۳: ارزیابی مدارک توسط استرالیا
در این مرحله که یکی از مهم ترین مراحل دریافت ویزای ۱۸۹ اقامت استرالیا می باشد، شما باتوجه به رشته ی مهارتی خود می بایست معادل سازی مدارک را با یکی از ارگان های مربوطه در استرالیا انجام دهید. لیست رشته ها و سازمان های ارزیابی مدارک.
این مرحله بین یک هفته تا ۴ ماه بسته به سازمان موردنظر زمان نیاز دارد.
مرحله ۴: ثبت نام در EOI
به محض اینکه مدارک شما ارزیابی شد، می توانید برای EOI ثبت نام کنید. در این مرحله امتیازهای شما توسط سیستم EOI محاسبه شده و شما در صورتی که حداقل ۶۵ امتیاز داشته باشید در صف دریافت دعوت نامه قرارمی گیرید. این مرحله زمان مشخصی ندارد و بستگی به رقابت افرادی که در سیستم هستند دارد.
پیش نیاز هایی مثل ارزیابی مدارک و نمره آیلتس می بایست در این مرحله وارد سیستم EOI شوند. در صورتی که امتیاز شما کافی نبود می توانید بعد از ثبت نام در EOI امتیاز خود را افزایش دهید و مجدد به پرونده اضافه کنید. دقت داشته باشید که فقط تا قبل از گرفتن دعوت نامه می توانید امتیاز خود را اضافه کنید و بعد از صدور دعوت نامه امکان افزایش امتیاز نیست.
مرحله ۵: دریافت دعوت نامه
دراین مرحله شما از EOI دعوت نامه ای دریافت می کنید که می توانید برای ویزا اقدام نمائید.
مرحله ۶: اقدام برای ویزا
بعد از دریافت دعوت نامه ۶۰ روز زمان دارید تا مدارک خود را تکمیل نمائید. تست های پزشکی و پلیس چک نفراصلی و همراهان در این مرحله انجام می شود بعد از تکمیل مدارک بین ۳ تا ۶ ماه ویزای شما صادر می گردد.

تاریخ درج : 12 اسفند 97


سوالی دارید ؟ کافیست با تلگرام مشاوران در تماس باشید