دانشجویان هندی به دانشگاه‌های کانادا هجوم آورده و از چینی‌ها پیشی گرفتند.

با ادامه سیاستهای دونالد ترامپ و سخت شدن ویزای آمریکا، دانشجویان هندی به دانشگاه‌های کانادا هجوم آورده و از این نظر از دانشجویان چینی‌ها پیشی گرفتند. دولت کانادا در سال گذشته برای 172.000 هندی تبار اجازه تحصیل در کانادا صادر نمود در حالیکه در همین سال چینی ها توانستند 142.000 مجوز تحصیل در کانادا دریافت نمودند.

شمار دانشجویان هندی در کانادا با سرعت خیره کننده ایی در حال افزایش می باشد تا آنجاییکه بر اساس آمار اداره مهاجرت کانادا در سال گذشته از ۱۷۲٫۰۰۰ هندی که در دانشگاه پذیرش گرفته اند ۱۰۷٫۷۹۵ هندی وارد خاک کانادا شده اند.در مقایسه با دانشجویان هندی ، ۸۵٫۸۲۵ دانشجوی چینی وارد کانادا شده اند.
بسیاری از دانشجویان هندی علاقه مند به ادامه تحصیل در خارج از کشور هستند که به دلیل عدم اطمینان از فضای سیاسی آمریکا ثبت نام در دانشگاههای کانادا را آغاز نموده اند و محبوبیت کانادا در بین متقاضیان هندی بیشتر شده است.

در دانشگاه ساسکاچوان دانشجویان هندی تقریبا ۱۰ درصد از دانشجویان بین المللی را تشکیل می دهند. در میان دانشجویان کارشناسی، تعداد آنها در پنج سال گذشته ۱۲۸ درصد افزایش یافته است، در حالیکه تعداد دانشجویان چینی ۱۳ درصد کاهش یافته است.


https://www.theglobeandmail.com/world/article-in-a-shift-on-canadian-campuses-drivenby-trump-policies-indian/

تاریخ انتشار : 12 اسفند 97


سوالی دارید ؟ کافیست با تلگرام مشاوران در تماس باشید