بیشترین ساعات کار در دنیا مربوط به کدام کشور ها است ؟

بر اساس گزارش نشریه اقتصاد جهانی https://www.weforum.org میزان ساعات کاری سالانه کارگران در کشور های مختلف به شرح جدول زیر میباشد .

آلمانی ها به بهره وری و کارایی شهرت دارند و این در حالیست که کارگران آلمانی در سال ۲۰۱۳ در بین همه کشورهای سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (OECD) کمترین زمان را در محل کار صرف کرده اند .
در اتحادیه اروپا نیز بالاترین ساعات کاری در سال متعلق به یونانی ها می باشد که در مجموع سالانه حدود ۷۰۰ ساعت بیشتر از آلمانیها کار می کنند.
از تمام کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی ، مکزیک ها طولانی ترین ساعت ها را پشت سر گذاشتند و کره جنوبی آن را دنبال می کردند.
کارگران ایالات متحده ساعت در مقایسه با همکاران آلمانی خود ۴۲۵ ساعت معادل ۵۳ روز کاری بیشتر کار میکنند.
کارگران نروژی، هلندی، دانمارکی و فرانسوی در انتهای جدول به آلمانی ها می پیوندند و در طول سال کمتر از ۱۵۰۰ ساعت کار می کنند.
ایران نیز گرچه عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی نیست و در این جدول وجود ندارد اما با ساعت کار روزانه ۷٫۳۳ و سالانه ۲۱۱۲ ساعت بعد از کره جنوبی و مکزیک بالاترین ساعات کاری در بین کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی را دارا می باشد.
پر واضح است که رشد و توسعه اقصادی به بهره وری و ساعات کاری مفید بستگی داشته و نمود این موضوع آلمان قدرتمندترین اقتصاد اروپا با کمترین ساعات کاریست.

تاریخ انتشار : 19 اسفند 97


سوالی دارید ؟ کافیست با تلگرام مشاوران در تماس باشید