5131772 (98+)

تماس براي مشاوره رايگان


شهرزاد رفعتی بانویی که الهام بخش شد

شهرزاد رفعتی بانوی ایرانی در سال ۱۳۵۹(۱۹۸۰) در تهران متولد شد. او دوران نوجوانی اش را در تهران گذراند و در سال ۲۰۰۰ برای تحصیل در علوم کامپیوتری از تهران به ونکوور رفت و مدرک کارشناسی علوم رایانه خود را از دانشگاه بریتیش کلمبیا دریافت کرد .

او در سال ۲۰۰۵ شرکتی به نام BroadbandTV را تأسیس نمود، شرکتی که به دوره هراس شرکت‌های بزرگی مانند برادران وارنر، سونی، EA و یا NBA از اینترنت خاتمه داد. همه آنها از اینترنت به خاطر نقض کپی‌رایت می‌ترسیدند. اما فناوری‌ای که شرکت BroadbandTV فراهم آورده است، محتوای مشمول کپی‌رایت را نه‌تنها در یوتیوب بلکه در هر فضای دیگری که امکان آپلود ویدئو در آن باشد، تشخیص می‌دهد. بر این اساس، برای مثال در عرض دو سال گذشته، هزاران ویدئو از مسابقات ورزشی که قانونا تحت مالکیت NBA یا اتحادیه بسکتبال آمریکا بودند، و بدون اجازه آپلود شده بودند، تشخیص داده شدند.
Broadband TV بزرگترین شبکه چند پلتفورمه و سرویس پخش آنلاین ویدئو و همچنین یک رسانه دیجیتال در کل دنیا به حساب می آید، که مدیرعاملی این شبکه نیز بر عهده خود شهرزاد رفعتی می باشد. بعد از گوگل و فیسبوک؛ این رسانه با داشتن بیش از۳۰۰ میلیون کاربر در بیشترین حجم دارائی ویدئویی دنیا، در رتبه سوم قرار دارد.

شهرزاد رفعتی در سال ۲۰۱۱ به عنوان مدیرعامل و بنیانگذار کمپانی BBTvدر مجله «فست کمپانی» در طبقه بندی ۱۰۰ خلاق برتر در رتبه ۳۷ قرار گرفت.
خانم شهرزاد رفعتی ، در مجله‌های پرتیراژ کانادا به عنوان یکی از ۵ مدیر برگزیده و موفق در میان مدیران شرکتهای رسانه‌ای کانادا شناخته و معرفی شد.
او در سال ۲۰۱۷ به عنوان نماینده کشور کانادا در گروه کاری زنان رهبر کشورهای عضو G20 انتخاب شد.
شهرزاد رفعتی افتخارات دیگری نیز کسب نموده است که برخی از آنها به شرح زیر است :
دریافت جایزه کسب و کارهای ونکوور با عنوان ۴۰ فرد موفق زیر ۴۰ سال در سال ۲۰۱۲
دریافت جایزه مدیر عامل برتر سال ونکوور در سال ۲۰۱۳
دریافت جایزه اجرایی Digi awards با عنوان یکی ازموفق ترین بانوان کانادا در سال ۲۰۱۳
دریافت جایزه ۲۵ کانادایی مهاجر برتر ۲۰۱۷؛ این جایزه به مهاجران خارجی کانادایی تعلق می گیرد که در طول مدت اقامتشان در کانادا موفقیت های چشمگیری را کسب و تغییرات مثبتی در این کشور ایجاد کرده باشند.
احمد حسین وزیر مهاجرت کانادا در توئیتی پس از بازدید از شرکت BroadbandTV نوشت :
کارآفرینان مانند شهرزاد رفعتی الهام بخش هستند.

  • به عنوان یک نوجوان به کانادا آمد.
    شرکت دیجیتالی و تکنولوژیBBTV ، بزرگترین شبکه جهانی multi platform را تاسیس کرد.
  • در لیست ٢۵ نفر اول زنان قدرتمند جهان قرار گرفت.
    و ٣۶٠ نفر کانادایی را استخدام کرد.

تاریخ انتشار : 18 اردیبهشت 98


سوالی دارید ؟ کافیست با تلگرام مشاوران در تماس باشید