5131772 (98+)

تماس براي مشاوره رايگان


کیفیت نظام آموزش عالی کانادا چگونه است ؟

نظام آموزشی تحصیلات عالی در کانادا در سطح بالایی بوده و این کشور دارای یکی از پیشرفته ترین و روزآمدترین نظامهای آموزشی در دنیاست . دانشگاههای کانادا در رشته های متعددی از رتبه بندیهای بالایی در بین دانشگاههای معتبر جهان برخوردار هستند. این سطح کیفی بالا نتیجه سرمایه گذاری زیاد کانادا در سیستم آموزشی خود می باشد بطوریکه این کشور بر اساس آمار برنامه توسعه سازمان ملل در رتبه بندی کشورها از نظر میزان هزینه ای که در امر آموزش می کند، در رتبه هشتم قرار دارد.

در حوزه آموزش عالی موسسات به دو دسته کالجها و دانشگاهها تقسیم می شوند. تعداد زیاد این موسسات اعم از دانشگاهها و کالجهای خصوصی و دولتی ، تنوع رشته های تحصیلی و برنامه های آموزشی آنها در مقاطع مختلف تحصیلی، از فوق دیپلم تا دکترا بسیار زیاد است . هر ساله حدود یک میلیون و هشتصد هزار دانشجوی بین المللی برای ادامه تحصیلات عالی خود وارد کانادا می شوند. کیفیت نظام آموزشی و امکانات تحصیلی در دانشگاههای کانادا بسیار بالا بوده و کانادا موفقیت زیادی در زمینه فراهم آوردن محیطی امن برای زندگی و تحصیل دانشجویان ، امکانات بهداشتی و درمانی مدرن، جاذبه های گردشگری، شیوه جذاب زندگی دانشجویی که مملو از فعالیتهای متنوع فرهنگی، ورزشی و تفریحی است و همچنین امکانات بسیار مدرن پژوهشی و آزمایشگاهی بدست آورده است که این موضوع باعث حضور دانشجویان بین المللی زیادی از اقصی نقاط جهان در کانادا شده است.

ایده های خلاقانه و موضوعات پژوهشی به شدت مورد حمایت دانشگاهها قرار میگیرند و همکاری نزدیکی میان حوزه پژوهش و صنعت در دانشگاهها برقرار است که همین موضوع حمایت بخش صنعت از دانشگاه را تقویت می کند و زمینه های پژوهشی پروژه های دانشگاهی را کاربردی تر و به نیاز واقعی بخش صنعت نزدیک تر می کند.

این کیفیت بالا در تحصیل، همراه با سایر ویژگی های منحصر به فرد کانادا از جمله نرخ بیکاری پایین و شرایط کاری مناسب برای دانشجویان همچنین نرخ پایین جرم و جنایت کانادا را به کشوری جذاب برای تحصیل دانشجویان خارجی بدل می کند. سیستم های امنیتی و نظارتی در دانشگاهها در تأمین امنیت دانشجویان به شدت فعال هستند و هیچ دانشجویی اجازه استفاده از سلاح گرم و سرد را ندارد.


وضعیت ادامه تحصیل برای دانشجویان ایرانی در کانادا چگونه است ؟

براساس گزارش سازمان علمی و فرهنگی ملل متحد «یونسکو» در سال ۲۰۱۷ مجموع دانشجویان ایرانی مشغول به تحصیل در خارج از کشور ۵۰.۳۹۲ نفر بوده است.

بر اساس این گزارش  تعداد دانشجویان مشغول به تحصیل در کانادا ۷۴۱۵ نفر هستند و از این نظر دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در کانادا دارای رتبه یازدهم در میان دانشجویان سایر کشورها هستند.جهمچنین بر اساس آخرین آمار دولت کانادا، در سال ۲۰۱۶ تعداد ۲۹۸۰ و تا پایان نه ماهه نخست سال ۲۰۱۷، تعداد ۱۵۳۰ ویزای دانشجویی برای دانشجویان ایرانی صادر شده است.


ادامه تحصیل در کانادا چه مزایایی دارد؟

دانشجویان بین المللی با ادامه تحصیل در دانشگاههای تراز اول جهان در کانادا از مزایای زیادی برخوردار خواهند شد. از جمله این مزایا هزینه بسیار کمتری است که در مقایسه با دانشگاههای امریکا می پردازند. مدارک علمی دانشگاههای کانادا در سطح جهان بسیار معتبر هستند و با مدارک اعطا شده از طرف دانشگاههای امریکا برابری می کنند.

دانشگاههای کانادا وام و بورسهای جذاب زیادی برای جذب نخبگان علمی کشورهای دیگر در اختیار آنان قرار می دهند و این کمکهای مالی هزینه تحصیل را برای دانشجویان بین المللی در این دانشگاهها به شدت کاهش می دهد.

بر اساس قوانین حاکم بر ویزای دانشجویی، هر دانشجو اجازه دهد تا حداکثر ۲۰ ساعت در هفته در داخل و خارج از دانشگاه به کار بپردازد و برای پرداختن به این کار نیاز به ویزای کار ندارد. این مقدار کار پاره وقت هم از نظر مالی به دانشجویان در پرداخت هزینه های زندگی دانشجویی کمک می کند و هم آنان را آماده بازار کار می کند. به همین دلیل چشم انداز شغلی برای دانشجویان بین المللی بسیار خوب است.

همچنین دولت کانادا برنامه های بسیار خوبی برای فارغ التحصیلان دانشگاههای کانادا دارد تا آنان بعد از فارغ التحصیلی از طریق ویزای اجازه کار بعد از فراغت از تحصیل PGWP بتوانند با فراغ بال به کار بپردازند و سپس از تجربه کار و تحصیل در کانادا استفاده کنند و برای برنامه های مهاجرتی و اقامت دائم کانادا اقدام نمایند.

تاریخ انتشار : 6 مرداد 98


سوالی دارید ؟ کافیست با تلگرام مشاوران در تماس باشید