5131772 (98+)

تماس براي مشاوره رايگان


دانشگاه کلگری کانادا University of Calgary UCalgary

دانشگاه کلگری University of Calgary UCalgary یک دانشگاه ایالتی تحقیقاتی واقع در کلگری در استان آلبرتا کشور کانادا است که از سال 1944 آغاز به کار کرد . بیشتر امکانات تحقیقاتی در پردیس اصلی جای دارد که با آژانس های تحقیقاتی استانی و فدرال کار می کند. این دانشگاه یکی از بزرگترین دانشگاههای کاناداست بطوریکه تنها محوطه اصلی دانشگاه تقریباً 200 هکتار را در بر می گیرد.

دانشگاه کلگری به عنوان یک عضو ۱۵U (گروهی متشکل از ۱۵ دانشگاه دولتی کانادا که دارای بودجه تحقیقاتی مخصوص می باشند) همچنین یکی از برترین دانشگاه های تحقیقاتی کانادا است. این دانشگاه دارای بودجه تحقیقاتی ۳۸۰٫۴ میلیون دلار از دولت کاناداست .
دانشگاه کالگری تقریباً ۲۵۰۰۰ دانشجوی کارشناسی و ۵۰۰۰ دانشجوی کارشناسی ارشد دارد، و همچنین دارای بیش از ۱۷۰،۰۰۰ فارغ التحصیل از ۱۵۲ کشور جهان بوده که برخی از معروفترین فارغ التحصیلان آن جیمز گوسلینگ ، مخترع زبان رایانه جاوا ، گرت کمپ ، بنیانگذار اوبر ، استفان هارپر نخست وزیر پیشین کانادا و رابرت تیرس فضانورد سابق کانادایی بوده است .
در رده بندی دانشگاهی موسسه رتبه بندی دانشگاه های جهانی در سال ۲۰۱۸ ،دانشگاه کلگری رتبه ۱۵۱-۲۰۰ در جهان و ۷-۹ در کانادا را در موضوعات مختلف کسب کرده است. در رتبه بندی دانشگاه آموزش عالی تایمز ۲۰۱۹ رتبه این دانشگاه در جهان ۱۹۰ ، و درکانادا نهم می باشد. https://www.ucalgary.ca

تاریخ انتشار : 19 مرداد 98


سوالی دارید ؟ کافیست با تلگرام مشاوران در تماس باشید