5131772 (98+)

تماس براي مشاوره رايگان


دیپلماسی جوراب های آقای نخست وزیر

جوراب‌های رنگارنگ و گاهی لنگه به لنگه جاستین ترودو نخست ‌وزیر کانادا ، همیشه سوژه رسانه‌های جهان است. انتخاب این جوراب‌ها توسط نخست وزیر کانادا بدون دلیل نیست.جوراب های آقای ترودو همیشه جالب بوده اند،مخصوصاً در مقایسه با جورابهای سورمه ای و مشکی که معمولا سیاستمداران میپوشند و در واقع حاوی پیامهای منسجمی هستند.

جوراب‌های رنگ و وارنگ نخست وزیر کانادا که برای همه عجیب است متعلق به شرکت یک پسر جوان ۲۱ ساله مبتلا به سندرم داون است و جاستین با این‌کار برای کسب و کار او تبلیغ می‌کند.

نخست وزیر کانادا از این کار خود اهداف مختلفی دارد که می‌خواهد توجه جهانیان را به آن جلب کند. کمتر کسی میتواند مفاهیمی مثل رونق کالای داخلی ، حمایت از معلولان و …. را با جوراب و پای خود به دیگران برساند.
در واقع این کار نخست وزیر کانادا عمل بسیار هوشمندانه ای است. به طور کلی، آقایان نسبت به خانم ها در انتقال پیام از طریق پوشش و لباس ، گزینه های کمتری دارند. استفاده از کروات با رنگ های مختلف ممکن است کمی نامتعارف به نظر رسد همچنین تشخیص پیامها از روی دکمه سر دست پیراهن هم ممکن است بسیار دشوار باشد. اما در مورد جوراب ، آنها برای رساندن پیام به اندازه کافی در تیرس دید هستند.
جورابهای آقای ترودو برای خودشان سرنوشتی دارند و بازگو کننده روایت خاصی هستند، همچنین توسط طرفداران ترودو در هر جای دنیا مورد تقدیر قرار میگیرند.

اما به طور کلی تأثیر جورابهای آقای ترودو در سطح بین المللی همواره همراه با افتخار و تحسین بوده است. هم یک نماد برای میزبانی گرم کانادایی ها از فرهنگ های متعدد و هم نمادی از جایگاه خود به عنوان رهبر آینده که محدود به رسومات قدیمی و کهن نیست. علاوه بر این جورابهای وی در زمینه پیام رسانی گزینه بسیار خلاقانه ای به حساب می آیند و به خوبی توانسته اند یخ فضای پیام رسانی دیپلماتیک را آب کنند.

تاریخ انتشار : 10 شهریور 98


سوالی دارید ؟ کافیست با تلگرام مشاوران در تماس باشید