آفریقای جنوبی

آفریقای جنوبی کشوری در جنوبی ترین قسمت قاره آفریقا و در سواحل دو اقیانوس اطلس و هند قرار دارد. این کشور که به نسبت سایر کشورهای قاره آفریقا از خط استوا دورتر می باشد و به همین دلیل دارای آب و وهوای معتدل تری بوده و دارای مناظر طبیعی و حیات وحش زیبایی می باشد.

مهاجرت اروپاییان و کمپانی هندشرقی به کشور آفریقای جنوبی ، موقعیت جغرافیایی استراتژیک این کشور و منابع غنی معدنی ، روند توسعه آفریقای جنوبی را متفاوت از سایر کشورهای آفریقایی به پیش برده است.
پرتوریا ، کیپ تاون و بلوم فونتین سه پایتخت آفریقای جنوبی هستند به ترتیب دولت ، پارلمان و قوه قضاییه این کشور در هریک از آنها قرار دارد اما ژوهانسبورگ بزرگترین شهرآفریقای جنوبی است و در نزد مردم به شهر طلا شهرت دارد و پایتخت اقتصادی و صنعتی کشور محسوب می شود .
این شهر همچنین یکی از ۵۰ شهرهای بزرگ دنیاست و بزرگترین شهری در جهان می باشد که هیچ رودخانه، دریاچه یا ساحلی ندارد.

آفریقای جنوبی با ۵۴ میلیون نفر جمعیت قدرتمندترین اقتصاد قاره سیاه می باشد همچنین این کشور با بهره مندی از منابع متنوع و غنی معدنی ، تولیدات صنعتی و ویژگیها خاص جغرافیایی و زیر ساخت های توسعه یافته در حال تبدیل شدن به یکی از قدرت های اقتصادی تأثیر گذار در سطح جهان می باشد.
آفریقای جنوبی از حیث معادن طلا، الماس و کروم بسیار غنی می باشد و ۴۰ درصد از کل طلای جهان در این کشور قراردارد همچنین یک معدن الماس کولینان به تنهایی حدود یک چهارم از الماس جهان را در خود جای داده است .
کشور آفریقای جنوبی دارای بخش های اقتصادی، بانکی و مالی، انرژی، ارتباطات، حمل و نقل و بازار بورس پیشرفته و زیر بنای لجستیکی مدرن برای توزیع موثر کالا، می باشد. ضمن اینکه بازار بزرگ و فعال بورس آن از نظر کل سرمایه گذاری بازارهای بورس، مقام هفدهم جهان را دارد. اقتصاد آفریقای جنوبی دارای دوگانگی ویژه ای است، از یک بعد اقتصادی تولیدی و صنعتی در سطح کشورهای پیشرفته و از بعد دیگر با زیرساختهای اساسی، دارای بسیاری از شاخص های مربوط به کشورهای در حال توسعه می باشد.
آفریقای جنوبی در مجموع با داشتن ۴۵ درصد تولیدات معدنی، ۴۰ درصد تولیدات صنعتی، ۵۰ درصد انرژی و ۲۵ درصد تولید ناخالص ملی قاره سیاه، بزرگترین و پیشرفته ترین اقتصاد این قاره بشمار می رود.
در واقع میتوان گفت، آفریقای جنوبی با اجرای سیاستهای کلان اقتصادی و تعهد به اقتصاد بازار آزاد، توسعه زیرساختها، توسعه صنایع کوچک و متوسط و ارتقا خدمات اجتماعی و افزایش رفاه و قدرت خرید مردم ، اصلاحات قابل ملاحظه ای را در راستای تبدیل شدن به یک نقش آفرین مهم در سطح قاره آفریقا و بین المللی انجام داده است.


برنامه ها :


ویزای کار یا ورک پرمیت  WorkPermit  آفریقا

ویزای کار یا ورک پرمیت WorkPermit آفریقای جنوبی


سوالی دارید ؟ کافیست با تلگرام مشاوران در تماس باشید