5131772 (98+)

تماس براي مشاوره رايگان


ترکیه

ترکیه کشوری کوهستانی با آب و هوای معتدل و سرد در مناطق کوهستانی با پیشینه غنی فرهنگی و تاریخی است که سالانه گردشگران زیادی را به سمت خود جذب و از این طریق درآمد بسیاری را کسب می نماید. وسعت کشور ترکیه حدود نصف ایران و سی و هفتمین کشور دنیا از این نظر میباشد.جمعیت این کشور حدود 82 میلیون نفر است و با اینکه اکثریت مردم این کشور مسلمان هستند ولی حکومت ترکیه لائیک می باشد.

زبان رسمی ترکیه، ترکی (استانبولی) است که در گذشته با خط عربی (عثمانی) نوشته می‌شد و پس از جنگ جهانی اول و فروپاشی امپراتوری عثمانی، و تشکیل جمهوری ترکیه توسط آتاترک در سال ۱۹۲۳ با خط لاتین نوشته می‌شود.

ترکیه از سه طرف به دریا راه دارد. دریاهای سیاه و مرمره، اژه و مدیترانه از طریق دو تنگه بسفر و داردانل به دریاهای آزاد مرتبط می‌شوند و از لحاظ جغرافیایی موقعیت مناسبی به این کشور می‌دهند.

استامبول بزرگ‌ترین و پرجمعیت‌ترین شهر ترکیه و مرکز فرهنگی و اقتصادی ترکیه است. این شهر در کنار تنگه بسفر و دریای مرمره قرار دارد . تنگه بسفر دو قاره آسیا و اروپا را جدا می کند و استامبول تنها شهر بزرگ جهان است که در دو قاره قرار دارد . بندر طبیعی شاخ طلایی یا خلیج در این شهر واقع است.

همچنین این شهر بزرگ به عنوان پایتخت فرهنگ اروپا در سال ۲۰۱۰ انتخاب شده‌است.استامبول از لحاظ تعداد گردشگران خارجی سومین شهر توریستی جهان به‌شمار می‌رود.

دومین شهر بزرگ و مهم ترکیه پس از استامبول آنکارا است که پایتخت این کشور نیز می باشد.

اقتصاد ترکیه ترکیبی از صنایع بومی و نوین است که روز به روز بر دامنه‌اش افزوده می‌شود. تولیدات فراوان کشاورزی ترکیه در سال ۲۰۰۵ رتبه هفتم جهان را بدست آورد بخش خصوصی اقتصاد ترکیه نیز قوی و به سرعت در حال رشد است و نقش مهمّی در بانکداری، حمل و نقل و ارتباطات دارد.


برنامه ها :

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک

مهاجرت به ترکیه از طریق خرید ملک


سوالی دارید ؟ کافیست با تلگرام مشاوران در تماس باشید